Małopolskie peregrynacje klas siódmych

Uczniowie klas siódmych ostatnie dni roku szkolnego postanowili spędzić nie w szkolnych ławach, lecz na trasie wycieczki do najciekawszych miejsc Małopolski. Wybrali się więc wraz ze swoimi wychowawcami – Małgorzatą Dudzińską-Szczypior i Jarosławem Nowackim – oraz panią Hanną Kowalską na wyprawę w dniach 18-20 czerwca. Pierwszym celem były Wadowice, miasto nierozerwalnie związane z polskim papieżem, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dom Jana Pawła II. Cała kamienica, w której urodził się i wychował przyszły Święty, została zamieniona na nowoczesne, multimedialne muzeum upamiętniające wiedzę na temat życia i nauczania Ojca Świętego. A potem był czas na kremówki…

Kolejnym naszym celem stało  się królewskie miasto Kraków, kwintesencja polskiej historii, odwiedzane przez miliony turystów z całego świata. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy więc Zamek Królewski na Wawelu z katedrą, Dzwonem Zygmunt i Grobami Królewskimi. A następnie były Planty, Collegium Maius, Rynek z Sukiennicami, Brama Floriańska i Barbakan…

Dzień drugi wycieczki zaczęliśmy od Wieliczki – schodząc po 800 schodach na głębokość 135 metrów i przemierzając 3 kilometry krętych korytarzy wykutych w tej najstarszej czynnej kopalni na świecie. Uczniowie z zachwytem podziwiali piękne komory, podziemne jeziora, unikalne rzeźby solne. A to nie koniec atrakcji, bo czekał nas jeszcze rejs statkiem po Wiśle, spotkanie ze Smokiem Wawelskim i kolejna trasa z przewodnikiem podczas której zwiedziliśmy Kościół na Skałce i pełen uroku Kazimierz – dawną dzielnicę żydowską. Znaleźliśmy również czas by kibicować naszej drużynie grającej z Senegalem, niestety bez powodzenia!

Trzeci, ostatni dzień naszej eskapady upływał w innej, poważniejszej atmosferze, ponieważ zwiedzaliśmy obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, miejsce w którym nikt nie pozostaje obojętny na ogrom cierpienia Żydów, Polaków, Romów, Rosjan – po prostu ludzi…

Powrót do Rozdrażewa zakończył naszą wycieczkę – niezwykły czas pełen wrażeń i przeżyć, które już na zawsze pozstaną w naszej pamięci!

« 2 z 3 »