Korespondent z Jowaryszek donosi… (5)

Nasz projekt powoli dobiega końca.

Dziś pojechaliśmy do szkoły w Landwarowie i pracowaliśmy nad podsumowaniem litewskiej części projektu. Podzieleni na międzynarodowe grupy zadaniowe, robiliśmy prezentacje multimedialne i projekty poszczególnych stron folderu, wykorzystując wykonane w czasie wcześniejszych warsztatów fotografie. Każda z grup podsumowała temat, którym zajmowała się przez cały projekt.

W czasie spotkania z panią Dyrektor otrzymaliśmy upominki, które pomogły nam utrwalić efekty naszej pracy. Spotkanie z Panem Franciszkiem Żeromskim, przedstawicielem Związku Polaków na Litwie przybliżyło nam życie rodaków poza granicami Polski. Spotkanie było dla nas bardzo ciekawe.

Następnie nadszedł czas pożegnań. Z trudem się rozstawaliśmy. Przez te kilka dni zdążyliśmy się bardzo zaprzyjaźnić. 

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Trokach. Zwiedziliśmy Zamek Księcia Witolda i Muzeum Karaimskie. Popróbowaliśmy przepysznych kibinów, a na deser udaliśmy się do czekoladziarni. 

Wieczorem zostało nam tylko pakowanie.