Konkurs historyczny „Powstanie Wielkopolskie w Powiecie Krotoszyńskim – dzieje i tradycje”

W czwartek 11 marca 2021r. w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XII edycji konkursu historycznego pod tytułem „Powstanie Wielkopolskie w Powiecie Krotoszyńskim – dzieje i tradycje”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem tegorocznego konkursu było Muzeum Regionalne w Krotoszynie, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz Urząd Miejski w Krotoszynie. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Panek i Tymoteusz Kaszub z klasy VIIA oraz Arkadiusz Rosiński z klasy VIIIA. Wykazali się szeroką wiedzą o przebiegu powstania i formach jego upamiętnienia, szczególnie Natalia i Tymoteusz , którzy zajęli V i VI miejsce w silnej stawce 23 uczniów reprezentujących 11 szkół powiatu.

Wszystkim naszym uczestnikom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu, którego celem jest pielęgnowanie pamięci o lokalnym zrywie powstańczym i jego bohaterach.

Jarosław Nowacki