Dzień Zdrowego Śniadania

Jak co roku, 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, aby uświadomić, araczej przypomnieć młodszym dzieciom rolę zdrowych posiłków dla organizmu człowieka, jego prawidłowego wzrostu i rozwoju. Pani pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadankę, podczas której omówiła jakich produktów spożywczych powinniśmy unikać, a jakie są niezbędne dla naszego organizmu oraz co robić, by uchronić się w porze jesienno – zimowej przed infekcjami. Tego dnia dzieci w swoich klasach samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie, układały hasła tematyczne z rozsypanek wyrazowych, wykonywały plakaty promujące zdrowy sposób odżywiania. Było wesoło i kolorowo. Być może przyczyni się to do ograniczenia spożycia słodyczy i słodkich napojów wśród uczniów naszej szkoły.

Bądźcie zdrowi!