Chwała bohaterom – w kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Dzięki wypożyczeniu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć wystawę POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919. Pierwsze wystawiennicze plansze opisują niewypowiedzianą „Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy” jaką Wielkopolanie toczyli z zaborcą w ciągu całego XIX wieku. Ekspozycja następnie w ciekawy sposób przedstawia przygotowania do walk o niepodległość, sam moment wybuchu powstania w związku z wizytą Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz przebieg i bilans zmagań z Niemcami. Twórcy wystawy nie zapomnieli również o działalności naszej dyplomacji pod wodzą Romana Dmowskiego i życzliwym wsparciu dla powstania Józefa Piłsudskiego.

Zwiedzanie wystawy stało się częścią corocznego upamiętniania powstańczego zrywu przez naszych uczniów, którzy nigdy nie maja kłopotu z odpowiedzią na pytanie „Kto ty jesteś?”…