Witaj Wiosno!

Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W czwartek, 21 marca uczniowie klas I-III zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Tego dnia wszyscy pięknie prezentowali się w strojach z elementami zielonego koloru. Wyruszyliśmy głośnym, barwnym korowodem spod bram szkoły i przemaszerowaliśmy przez ulice Rozdrażewa, machając kolorowymi gaikami. Towarzyszyły nam wykonane przez pierwszoklasistów i ich rodziców słomiane panny marzanny, uosabiające odchodzącą zimę. Dzieci powitały wiosnę okrzykami, piosenkami i wspólnymi pląsami przy muzyce, na dziedzińcu szkolnym. Powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona pora roku. Jeszcze długo będą dzieliły się wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.