Sukcesem zakończył się udział ucznia klasy IIa gimnazjum Bartłomieja Panka w etapie rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego , który odbył się 16 grudnia 2017 r. Zmagania konkursowe pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty , Pani Elżbiety Leszczyńskiej zgromadziły 73 gimnazjalistów – pasjonatów historii z rejonu kalisko-konińskiego w gościnnych progach III Liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Bartłomiej wykazał się dużą wiedzą historyczną rozwiązując test obejmujący zagadnienia z historii Polski i powszechnej do końca XVIII w. wraz z epoką Napoleona. Pytania testowe wymagały wiedzy i umiejętności daleko wykraczających poza program nauczania gimnazjalnego, a fakt, że poradził sobie z nimi uczeń klasy drugiej należy szczególnie docenić.

Gratulując Bartłomiejowi sukcesu i dziękując za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu, życzymy mu powodzenia w etapie finałowym, który odbędzie się w marcu 2018r.

Jarosław Nowacki