Aphorismen in Comics – uroczystość wręczenia nagród

19 grudnia br. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu odbyło się uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom konkursu „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie”. W uroczystości tej uczestniczyła nasza uczennica Dominika Jarocka z klasy IIa gimnazjum, której praca plastyczno-językowa zdobyła II nagrodę.

Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk pani prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, a następnie odbyły się warsztaty językowe. Warsztaty poprowadziła pani wiceprezes PSNJN – pani Agata Frankowska.

Nagrodzeni uczniowie, jak również nauczyciele, mieli wspaniałą okazję kształtowania umiejętności językowych na materiałach do nauki języka niemieckiego przygotowanych przez Instytut Goethego z Warszawy. Warto nadmienić, że wspomniany zestaw gier i pomocy do nauki języka niemieckiego nasza szkoła otrzymała przed paroma dniami w nagrodę za konkurs „Erlebnisreise mit Deutsch”, w którym Dominika też miała swój udział. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczniowie błyskawicznie zintegrowali się podczas wspólnej zabawy z językiem niemieckim.

Po zajęciach mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy wszystkich prac biorących udział w konkursie. Teraz czekamy na publikację książkową z wszystkimi nagrodzonym pracami.

Ilona Krysztofowicz-Król