Tydzień  profilaktyki

Miniony tydzień w naszej szkole upłynął na refleksji nad zdrowym trybem życia. Uczniowie klas piątych i szóstych podczas “Treningu asertywności” oraz warsztatów “Energia pod kontrolą” poznawali zagrożenia płynące ze spożywania “energetyków”. Zdobywali umiejętności radzenia sobie ze zmęczeniem i długotrwałym wysiłkiem w bezpieczny oraz zdrowy sposób. Uczyli się jak opanować stres i trenowali zachowania asertywne.

Siódmoklasiści i ósmoklasiści warsztatowo podeszli do “palącego problemu”. Zajęcia, w których uczestniczyli miały na celu przestrzec i uchronić ich przed konsekwencjami nikotynizmu oraz podsunąć asertywne formy radzenia sobie z trudnościami w życiu.

Warsztaty przeprowadzone zostały przez Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.