(Prze)żyć bez granic

We wtorek 30 stycznia w poznańskim Zamku Cesarskim odbyło się podsumowanie działań projektu „(Prze)żyć bez granic”, w którym uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Relacje naszego Dream Teamu możemy śledzić na bieżąco. Występ podsumowujący odbył się przed szeroką publicznością, w skład której wchodzili m.in. goście z Niemiec i Maroka. Na scenie dominowały cztery języki: niemiecki, arabski, polski i oczywiście angielski. Po obszernej części oficjalnej uczestnicy zaprezentowali stworzony przez siebie utwór muzyczny. Porywająca piosenka powstała na warsztatach muzycznych prowadzonych przez Michała Kowalonka, wokalistę grupy Myslovitz, a następnie w poznańskim studio dokonano nagrania utworu. Tekst piosenki mówiący o przyjaźni bez granic powstał w trzech językach. Cieszy nas bardzo fakt, że solową część w języku polskim wykonuje nasza Ada! W dalszej części występu wszyscy uczestnicy wymiany (ponad 60 osób) zademonstrowali efekt tygodniowych warsztatów tanecznych. Aż trudno uwierzyć, że na taki występ pracowali tylko tydzień! Pewnie w dużej mierze jest to zasługa niezwykle charyzmatycznego pedagoga tańca Dritona z Niemiec, który prowadzi znaną szkołę tańca w Bremen. Występ był bardzo różnorodny, porywający i energetyzujący, a końcowy utwór „We are the world” odtańczony wraz z publicznością wzruszył wielu. Było trochę łez i zapewnień, że wszyscy spotkamy się na kolejnych wymianach. Mam wrażenie, że sobotnie pożegnanie z młodzieżą z Maroka i Niemiec nie będzie łatwe. My czekamy na relacje z wyjazdu do Warszawy.

Ilona Krysztofowicz-Król