21 listopada z okazji Dnia Życzliwości i Uśmiechu klasy I-III i Odziały Przedszkolne wykonały plakaty zachęcające do bycia miłym i życzliwym oraz uśmiechniętym. Przygotowano plakaty pt. „Oderwij i podaruj!”, które zostały wystawione w budynkach szkoły. Każdy, kto wchodził do budynku, mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły. „Dziękuję, że jesteś…”, „Wszystkiego najlepszego…” czy „Miłego dnia!” – niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Wiesława Maciołowska