Zespół „Jestem, więc czytam” w Poznaniu

Jednym z działań zaplanowanych jako element podsumowujący pracę w projekcie było stworzenie programu wycieczki. Miała ona nawiązywać do zagadnień, które dotychczas podejmowaliśmy. Udało nam się nie tylko zaplanować wyjazd, ale również go zrealizować. I tak oto grupa projektowa wyjechała do Poznania.

Tematem przewodnim naszej wędrówki były legendy i początki państwa polskiego. Dlatego rozpoczęliśmy ją od podziemi katedry – miejsca, gdzie prawdopodobnie Mieszko przyjął chrzest – i zajęć w Bramie Poznania (wskazówki płynące z audioprzewodników były dla dzieci nowym doświadczeniem, a podążanie za nimi – ciekawym wyzwaniem). Wszystkim bardzo spodobała się gra terenowa, którą przygotowali dla nas pracownicy Rezerwatu Archeologicznego „Genius Loci”. Zmęczenia, ale zadowoleni z siebie posililiśmy się, by chwile później podjąć kolejne wyzwanie – przygotować rogale świętomarcińskie w Rogalowym Muzeum Poznania. Trudno stwierdzić, co było trudniejsze – rogale czy posługiwanie się gwarą poznańską. Ale jedno i drugie przyniosło nam mnóstwo frajdy (tym bardziej, że już podczas spotkania z „Akademią pana Kleksa” przekonaliśmy się, że warsztaty kulinarne to jest to, co bardzo lubimy).

To był bardzo udany dzień.

« 1 z 3 »