Zaproszenie na konferencję naukową

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Naukowej „Rozdrażewscy i Rozdrażew, możni panowie i ich gniazdo”, organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie 8 września br.

Celem Konferencji jest zwrócenie uwagi historyków oraz lokalnej społeczności na dzieje możnego rodu Rozdrażewskich herbu Doliwa. Rozdrażewscy, to jeden z najznaczniejszych wielkopolskich rodów, którego przedstawiciele w XVI i XVII wieku zajmowali wysokie stanowiska nie tylko w kraju, ale i w Europie. Niektóre źródła podają, że przez ponad 400 lat (od 1270 r.) byli właścicielami Rozdrażewa i okolicznych miejscowości. Podczas Konferencji swoje referaty wygłoszą wybitni naukowcy, specjaliści w zakresie historii średniowiecznej Polski, archeologii, genealogii i mineralogii.

Będę wdzięczna za poinformowanie o mającej się odbyć Konferencji grono pedagogiczne i uczniów pasjonujących się historią, ponieważ historia rodu Rozdrażewskich to historia nie tylko Rozdrażewa, ale też historia miejscowości z klucza Krotoszyna i Koźmina Wlkp.

Z wyrazami szacunku

Alicja Banaszek