Zaglądamy do literackiej kuchni…

Uczniowie klas szóstych mieli niecodzienną okazję dowiedzieć się jak powstają książki podczas spotkania z poznańską pisarką Magdaleną Podbylską, które odbyło się w naszej szkole 29 listopada. Nasz gość jest autorką popularnych książek dla dzieci i młodzieży, w tym wydanej ostatnio, opartej na rodzinnych wspomnieniach opowieści o Powstaniu Wielkopolskim – „A u nas powstanie!”. Uczniowie mogli się dowiedzieć nie tylko jak wygląda proces twórczy, ale także jak zbiera się dokumentację do książki o tematyce historycznej, jak pracuje się nad odtworzeniem  języka i atmosfery sprzed stulecia. Rozmawiano także o tradycji powstańczej, żywej zarówno w Poznaniu, jak i w Rozdrażewie…

Spotkanie autorskie z Magdaleną Podbylską zostało zorganizowane we współudziale z Gminną Biblioteką Publiczną w Rozdrażewie.

Jarosław Nowacki