Z konkursu mitologicznego wracamy z tarczą!

Udanie zakończył się udział naszych reprezentantów w kolejnej edycji powiatowego konkursu wiedzy mitologicznej „W ŚWIECIE BOGÓW I BOHATERÓW STAROŻYTNEJ GRECJI”, który odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie. Podobnie jak w poprzednich latach wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się pasjonaci posiadający bardzo szeroką i szczegółową wiedzę o świecie antycznych wierzeń i mitów.

W kategorii klas V-VI szkoły podstawowej udział wzięli K. Panek i A. Wasik a wśród uczniów klasy VII i klas gimnazjalnych wystartowały K. Hadryan i A. Kosior. Obie nasze uczestniczki awansowały do ścisłego finału ustnego, w którym najlepiej sobie poradziła uczennica klasy III gimnazjum A. Kosior zajmując III miejsce.

Wszyscy zawodnicy odebrali dyplomy, a laureaci także nagrody z rąk organizatorów i przedstawicieli władz samorządowych – Starosty krotoszyńskiego Stanisława Szczotki i Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka.

Startującym w konkursie uczniom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania. Jak widać po efektach nie była to syzyfowa praca!

Jarosław Nowacki