XVII Konkurs Recytatorski w Dzielicach

Już po raz XVIII w Szkole Filialnej w Dzielicach zorganizowano gminny konkurs recytatorski. O czapkę „Małego czarodzieja słowa” zmagało się 12 uczniów z klas I i II ze szkół podstawowych: z Rozdrażewa, Grębowa i Dzielic.

Jury w składzie: mgr Beata Ulbrych – teatrolog z KOK w Krotoszynie, dr Aleksandra Wachowiak – nauczyciel polonista, dyrektor Szkoły Podstawowej w Roszkach, mgr Dominika Kapica – nauczyciel- polonista Szkoły Podstawowej w Gorzupi przyznało:

  • I miejsce dla Zofii Kozłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie,
  • dwa II miejsca dla Anastazji Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie oraz Magdaleny Cugier ze Szkoły Filialnej w Dzielicach,
  • miejsce III dla Ewy Maryniak ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie.

Troje uczniów zostało wyróżnionych: Antoni Kaczmarek i Amelia Wójcik ze Szkoły Filialnej w Grębowie oraz Marta Teodorczyk ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a Zosia Kozłowska odjechała od Nas w Czapce Małego Czarodzieja.