XVII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Dnia 26.04.2023 roku w naszej szkole, odbył się XVII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej pt. „Cztery pory roku w piosence ”.

Swoje utwory zaśpiewało 11 uczniów z klas I-III oraz 8 przedszkolaków z całej gminy.

Popisom młodych wokalistów przysłuchiwali się goście: dyrektor szkoły – Krzysztof Broda, wójt gminy Rozdrażew – Mariusz Dymarski oraz rodzice występujących dzieci, opiekunowie i nauczyciele.

Jury, w składzie Barbara Krzekotowska, Józef Olesek oraz wicedyrektor szkoły Ewelina Chmielarz oceniało dykcję, czystość wykonania utworu, brzmienie, interpretację własną i choreografię. Po dłuższej naradzie wyłoniono laureatów i przyznano wyróżnienia w dwóch kategoriach:

PRZEDSZKOLE:
I miejsce – Helena Kęsy „Pory roku”, Nowa Wieś
II miejsce – Adam Mizerny „Morskie opowieści” Oddział Sówki przy SP Rozdrażew
III miejsce – Nikola Reszel „Maszeruje wiosna”, Grębów
III miejsce – Nikola Bestry „Wiosna jest już blisko”, Nowa Wieś

SZKOŁA:
I miejsce – Aleksandra Nawrocka „Baw się na śniegu”, Rozdrażew
I miejsce – Magdalena Kęsy „Maszeruje wiosna”, Nowa Wieś
II miejsce – Mikołaj Bartkowiak „Tańcząca złota jesień”, Rozdrażew
III miejsce – Róża Mizerny „Na majówkę”, Rozdrażew
III miejsce – Barbara Panek „Wiosna, to już wiosna”, Rozdrażew

Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę książki, dyplomy i słodki poczęstunek ufundowane przez Urząd Gminy i Radę Rodziców SP w Rozdrażewie.

Organizatorzy dziękują nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów i zapraszają za rok.​​​​​​​​

Romualda Chrobot
Dorota Kubelec