XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

„Piosenka jest dobra na wszystko”

28 maja w Szkole Podstawowej w Rozdrażewie odbył się XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Piosenka jest dobra na wszystko”. Przyjechali na niego najlepsi wykonawcy z całej gminy wyłonieni drogą eliminacji w swoich szkołach.Gościliśmy u siebie dzieci z Nowej Wsi, Dąbrowy, Dzielic, Grębowa i Rozdrażewa. Jury w składzie: p.Beata Ulbrych, p.Józef Olesek, p.Dariusz Rupociński oceniało znajomość tekstu, umiejętności wokalne oraz dobór repertuaru 23 uczniów. Pierwsze wystąpiły dzieci z przedszkoli.

I miejsce M. Kęsy „Rysunek dla Taty” – Nowa Wieś
II miejsce A. Junyszek „Deszczowa orkiestra” – Dąbrowa
III miejsce Z. Panek „Kaczka dziwaczka” – Oddział przedszkoly w Rozdrażewie

Następnie śpiewał dzieci ze szkoły:

I miejsce A. Duczmal „Złota Daisy” – Dąbrowa
II miejsce M. Trawińska „Byłam motylem” – Rozdrażew

wyróżnienia:

N. Talaga „Świat to wielka tajemnica” – Dzielice
A. Wójcik „Po łące biega lato” – Grębów
A. Biernacka „Na majówkę” – Nowa Wieś
Ł. Pierunek „Marzenia” – Nowa Wieś”
N. Lis „Drzwi do kariery” – Rozdrażew

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz książki ufundowane przez dyrektora p. Krzysztofa Brodę oraz wójta gminy p. Mariusza Dymarskiego.Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do występów.

Jolanta Adamiak