„Wystawa szkolna. Formy podstawowe” – projekt wystartował!

Dziewiętnaścioro uczniów z klas VII a i IV b połączyło siły, by podjąć kolejne wyzwanie, jakim jest realizacja projektu „Wystawa szkolna. Formy podstawowe”. To pilotażowy odcinek programu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego. Czujemy się wyróżnieni zaproszeniem do tego projektu, ponieważ otrzymało je tylko 10 szkół w całej Polsce.

Program stawia sobie za cel budzenie kreatywności, sprawczości i samodzielnego myślenia za sprawą edukacji artystycznej i sztuki nowoczesnej. Pracując, zetkniemy się z dziełami 10 wybitnych współczesnych artystów, które spróbujemy twórczo zinterpretować. To niemałe wyzwanie!
Ale pierwsze spotkanie i zajęcia z panią Magdą Kreiss – edukatorką i opiekunką naszego zespołu – rozbudziły w nas wielki zapał i ciekawość. Już podczas tych kilku godzin mieliśmy okazję spojrzeć na naszą szkolną przestrzeń inaczej – twórczo i odkrywczo. Przekonaliśmy się, że wystarczy nauczyć się patrzeć, żeby dostrzec sztukę, a nawet to, co nią nie jest – jako sztukę odczytać.

To będzie niepowtarzalna przygoda!