6 maja uczniowie klas 4b, 5a i 6b Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-turystycznej do Rudy Sułowskiej, której celem było poznanie ptaków wodno-błotnych.
Na początku wyjazdu zwiedzaliśmy muzeum tradycji rybackiej, mini zoo oraz skorzystaliśmy z placu zabaw.
Podczas wyprawy do największego w Polsce rezerwatu ornitologicznego Stawy Milickie spotkaliśmy się i odbyliśmy spacer z ornitolog Zuzanną Pestką. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje i obserwować ptaki wodno-błotne w ich naturalnym siedlisku. Uczyliśmy się
też zasad bezpiecznego zachowania w rezerwacie.
W trakcie spaceru nie zabrakło chwili na piknik na łonie natury. A sama wycieczka była cenną lekcją przyrody i bliskiego kontaktu z naturą.

