Wycieczka przedszkolaków do Krotoszyna

Dnia 14 listopada „Krasnale” i „Sówki” wraz z Paniami wybrały się do kina PRZEDWIOŚNIE w Krotoszynie na przedstawienie teatralne pt. „O tym jak smok Heniek bajki czytał”. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, że bajka bardzo się podobała. Celem wycieczki było wzbogacenie wyobraźni oraz nauka na miarę swoich możliwości odbioru sztuki teatralnej, a także wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy udaliśmy się na Komisariat Policji w Krotoszynie. W czasie spotkania dzieci bardzo uważnie wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa i specyfiki pracy Policjanta, a także miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów, w tym „lizak”, czapkę policyjną, pałkę policyjną, kajdanki itp. Ochotnicy mogli je przymierzyć. Przedszkolaki nie omieszkały skorzystać z okazji, aby usiąść choć na chwilę wewnątrz radiowozu. Dodatkowo pan policjant zademonstrował sygnał świetlny i sygnały dźwiękowe. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i podziękowań dla policjantów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Policji za poświęcony czas i bardzo pouczającą lekcję. Po tak ekscytującym dniu udaliśmy się do przedszkola, aby móc wspominać miło spędzony dzień.