Wycieczka klasy VIIc i VIIa do Szklarskiej Poręby

Wyjechaliśmy z Rozdrażewa o godzinie 7:00, a do Sobieszowa dotarliśmy około 11:30, skąd rozpoczęliśmy wejście na Górę Chojnik. Niestety nie dotarliśmy na szczyt, ponieważ złapała nas po drodze burza i mocna padał deszcz. Pierwszego dnia zwiedziliśmy jeszcze urokliwy Wodospad Szklarki, Chybotek i Złoty Widok. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami w bazie noclegowej, ale znów nas deszcz przegonił.

Drugi dzień rozpoczął się dojazdem do dolnej stacji i wjazdem wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę. Ze Szrenicy schodziliśmy szlakiem przez Końskie Łby na Halę Szrenicką (trochę nas zaskoczyła ilość śniegu w górach) dalej do Wodospadu Kamieńczyka i przez Krucze Skały wróciliśmy do Szklarskiej Poręby, gdzie spacerowaliśmy przez Skwer Radiowej „Trójki” i doszliśmy do rzeźby Ducha Gór – władcy Karkonoszy. Po krótkim czasie wolnym wsiedliśmy w autobus i wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy VIIc i VIIa z wychowawcami