15 maja 2026 w piątek klasy V ab z młodszym i starszym rodzeństwem uczestniczyli w wycieczce do jednej z pereł Dolnego Śląska – Kłodzka. Wbrew pozorom pogoda dopisała. Najpierw zwiedzanie całego fortu sprzed 300 lat w formie projektu edukacyjnego „Gra o Fort” pod opieką dwóch przewodników w strojach z epoki. Młodzież zwiedziła podziemny i naziemny fort, uczestniczyła w grach i konkurencjach intelektualnych, strategicznych i zręcznościowych, pełna musztra. Zawody dwóch drużyn Prusaków i Austriaków zakończyły się strzelaniem do celu i przeciąganiem liny. Zwieńczeniem był pokaz przygotowania armaty i prawdziwy wystrzał armatni! Dalej punkt widokowy z panoramą całego Kłodzka i otaczających gór. Ogromne wrażenie zrobiła Podziemna Trasa Turystyczna i różne pomieszczenia zaaranżowane na miejsca codziennego życia sprzed 200 lat, przebrane manekiny, narzędzia pracy itp. Na koniec zwiedzanie urokliwego miasta: zabytkowe kościoły, Rynek, Ratusz i zabytki wokół, słynny most z rzeźbami starszy niż ten w Pradze, drugi most, kamienica „Pod Wilkiem”, frapujące opowieści przewodnika. Przez całą podróż pilot raczył nas wiedzą z różnych dziedzin życia dot. regionu i mijanych miejsc. Można było dowiedzieć się bardzo dużo. Na pożegnanie uczta w McDonald’s, cali i zdrowi w Rozdrażewie. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas piątych Małgorzata Dudzińska-Szczypior i Joanna Broda, a nad zdrowiem czuwała pielęgniarka Ewa Kasprzak.































