Wycieczka klas piątych do Krotoszyna

Wycieczka klas piątych do Krotoszyna, czyli jak wyjechać ze szkoły, a jednak być na lekcjach.

We wtorek 23 października br. nasze panie Marzena Frankiewicz, Ewa Głód i Joanna Broda zabrały nas na lekcje do Krotoszyna.
Pierwsza lekcja odbyła się w krotoszyńskim kinie, a był nią spektakl pod tytułem „Tajemniczy ogród”. Aktorzy Teatru NEON z Wrocławia opowiedzieli nam historię Mary Lennox. Zachwycili nas doskonałą grą aktorską i pomogli zrozumieć, na czym polega magia teatru. Na deskach sceny wyczarowali dla nas tajemniczy ogród. Oczami wyobraźni widzieliśmy zakwitające w nim kwiaty, szczególnie róże i lilie Cesarzowej Indii.

Na lekcję drugą udaliśmy się do Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Z odbiorców sztuki zamieniliśmy się w ich twórców. Jedni wzięli udział w zajęciach plastyczno-ceramicznych i tworzyli dzieła sztuki w glinie, drudzy wybrali zajęcia taneczne i rozwijali swoje talenty muzyczno-rytmiczne.

Lekcja trzecia, a była nią historia, odbyła się w Muzeum Regionalnym. Jej temat brzmiał: Polskie drogi do niepodległości. Zdobyliśmy tu Certyfikat Młodych Patriotów. Mieliśmy też okazję obejrzeć stałą ekspozycję muzeum.

Dziękujemy naszym paniom wychowawczyniom za zorganizowanie nam lekcji poza murami szkoły. Jak widzicie, wycieczka to nie zawsze ucieczka z lekcji.