Wycieczka do Poznania

W minionym tygodniu Szkoła Filialna w Grębowie wraz z rodzicami i nauczycielkami wyruszyła na ciekawą wycieczkę do Rosnówka koło Poznania, gdzie znajduje się park edukacyjno-rozrywkowy – DELI PARK. Na wszystkich czekały tam liczne atrakcje i niespodzianki. Ogromny plac zabaw, piękna pogoda pozwoliły dzieciom sprawdzić swoją sprawność ruchową. Zjeżdżalnie, huśtawki, podskoki na dmuchańcach to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Zajęcia edukacyjne wzbogaciły i utrwaliły wiedzę dzieci na temat zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Spacer z naszym przewodnikiem, po całym terenie Deli Parku pozwolił poznać różne budowle świata – oczywiście ich miniatury. Duże wrażenie zrobiły też znajdujące się figury zwierząt prehistorycznych (mamut, tur, włochaty nosorożec) oraz ekspozycja gigantycznych owadów. Zwiedzaliśmy również Mini Zoo, gdzie zobaczyliśmy między innymi przepięknego pawia, różową kurę, koniki, kozy, lemury. Testem na odwagę, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, był spacer na zawieszonych na wysokości 5 m ścieżkach w Podniebnej Eko-Wiosce. W poszczególnych stacjach – domkach dzieci musiały odszukać ukryte w lesie zwierzę i rozwiązać związane z nim zagadki. Nasi podopieczni wrócili nieco zmęczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni.

Ewelina Chmielarz
Monika Wawrzyniak- Pałasz
Hanna Ulatowska