Wycieczka do Kalisza

Dnia 6 lutego uczniowie klas III gimnazjum oraz kilkoro uczniów z klas II wyjechali na całodniową wycieczkę do Kalisza. Pierwszym punktem programu był godzinny pobyt na lodowisku. Bawiliśmy się wyśmienicie! Okazało się, że nasze umiejętności łyżwiarskie są na całkiem dobrym poziomie. Z lodowiska pojechaliśmy na Przedmoście Kalisz, gdzie zwiedzaliśmy przeciwatomowe schrony. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja historii powojennej. Zostaliśmy tam podzieleni na dwie grupy i przez ponad godzinę zwiedzaliśmy schrony i słuchaliśmy pana przewodnika, który z wielką pasją opowiadał o tym ciekawym miejscu. Po południu zjedliśmy obiad w galerii Amber i poszliśmy do kina na film „Plan B”. Wróciliśmy do domu w bardzo dobrych humorach. Był to dla nas udany i ciekawy wyjazd.

Kornelia Koczura kl. IIIa