Wycieczka do Bydgoszczy i Torunia

30 i 31 maja 2022 odbyła się dwudniowa wycieczka klas V ab i VI do Bydgoszczy i Torunia. Kierunek nieoczywisty, więc atrakcje również nieoczekiwane i niezapomniane. W pierwszy dzień w Bydgoszczy najpierw zwiedzanie bulwarów nad Brdą, Katedry i Starego Rynku. Potem godzinny rejs tramwajem wodnym przez Brdę, Młynówkę i Kanał Bydgoski, przeprawa przez śluzy. Wysłuchaliśmy opowieści o historii żeglugi wodnej w mieście, o architekturze i zabytkach. Później frapująca wizyta w Muzeum Brudu i Mydła, wyrabianie własnych mydełek, ciekawe opowieści o higienie od starożytności po czasy współczesne. Zwiedzanie uroczej Wyspy Młyńskiej, Wenecji Bydgoskiej, zabytkowej ulicy Długiej. Smaczny obiad i zakwaterowanie w hotelu w samym sercu miasta naprzeciw Opery Nowej. Wieczorne zwiedzanie ulicy Gdańskiej, najpiękniejsze zabytkowe hotele i kamienice, słynna bydgoska fontanna „Potop”, park z amfiteatrem i wizyta w galerii – czas na poczęstunek, kolację, pamiątki, zakupy.

We wtorek wyjazd do Torunia, czyli gotyk na dotyk. Zabytki Unesco, Stare Miasto, zamek krzyżacki, Dwór Artusa, kościoły, Krzywy Dom, Dom Kopernika, Bulwar Filadelfijski nad Wisłą… Dalej coś szczególnie dla chłopców – zwiedzanie Fortu IV, podziemny spacer z pochodniami… Wreszcie warsztaty piernikarskie, czyli wyrabianie własnych pamiątkowych pierników ozdobnych i obiad w zabytkowej restauracji. Powrót do rynku, czas na pamiątki, spacer przepiękną ulicą Szeroką i już do Planetarium. Tutaj 40-minutowy pokaz „Kolorowy Kosmos” – wrażenia niezapomniane… I już tylko bezpieczny powrót do domów. Pogoda też dopisała, a w zwiedzaniu pomagał nowoczesny system słuchawkowy tour guide, nie wspominając o ciekawych opowieściach pilota wycieczki.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas. Kierownik pani Hanna Kowalska oraz opiekunowie pani Marta Motyl i pani Małgorzata Dudzińska-Szczypior.

« 1 z 4 »