Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej

Dnia 2 marca przedszkolaki z grup: „Krasnale” i „Sówki” udały się z wizytą do Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, miały także okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom: Krzysztofowi Fabisiakowi i Przemysławowi Wólczyńskiemu za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Następna atrakcja jaka towarzyszyła dzieciom w tym dniu był spektakl teatralny w kinie „Przedwiośnie” pt. „Księga Dżungli”.