Turniej piłki ręcznej o puchar sponsora UKS „Doliwa”

W dniu 9 listopada 2022 roku w hali Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Sponsora UKS „Doliwa” Rozdrażew w kategorii chłopców roczniki 2010 i młodsi. Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Doliwa” Rozdrażew działający przy Szkole Podstawowej w Rozdrażewie. W turnieju udział brały następujące zespoły: UKS BATORY Ostrów Wielkopolski, KPR OSTROWIA Ostrów Wielkopolski, UKS DOLIWA Rozdrażew I, UKS DOLIWA Rozdrażew II.

W otwarciu zawodów i zakończeniu udział brał dyrektor szkoły i jednocześnie prezes klubu pan Krzysztof Broda. Drużyny grały systemem „każdy z każdym” 2 x 12 minut. Mecze sędziował pan Arkadiusz Biernacki a obsługę medyczną zapewnił pan Paweł Piwowar.

Wyniki poszczególnych spotkań były następujące:

UKS BATORY Ostrów Wlkp. – UKS DOLIWA Rozdrażew I (12:3)
UKS BATORY Ostrów Wlkp. – UKS DOLIWA Rozdrażew II (29:2)
KPR OSTROWIA Ostrów Wlkp. – UKS DOLIWA Rozdrażew I (21:1)
KPR OSTROWIA Ostrów Wlkp. – UKS DOLIWA Rozdrażew II (25:4)
UKS BATORY Ostrów Wlkp. – KPR OSTROWIA Ostrów Wlkp. (13:13)
UKS DOLIWA Rozdrażew I – UKS DOLIWA Rozdrażew II (8:3)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. KPR OSTROWIA Ostrów Wielkopolski
2. UKS BATORY Ostrów Wielkopolski
3. UKS DOLIWA Rozdrażew I
4. UKS DOLIWA Rozdrażew II

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk pana Krzysztofa Brody okazałe puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Po konsultacji między opiekunami zespołów wybrano także najlepszego zawodnika turnieju, którym został reprezentant KPR OSTROWIA Ostrów Wielkopolski – Oliwier Kałowski, najlepszego bramkarza turnieju, którym został reprezentant UKS BATORY Ostrów Wielkopolski – Wojciech Jasiński oraz najlepszego strzelca turnieju, którym został reprezentant UKS BATORY Ostrów Wielkopolski – Jakub Rychlicki. Wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani symbolicznymi statuetkami i pamiątkowymi dyplomami.

Wszystkie nagrody, medale i dyplomy zostały ufundowane przez sponsora UKS DOLIWA Rozdrażew pana Andrzeja Czajkę, właściciela firmy MAX – POL.

Piotr Motyl