Turniej piłki ręcznej dziewczyn

W dniu 24 maja 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie odbył się Turniej Piłki Ręcznej w kategorii dziewczyn roczniki 2007 i młodsze. W turnieju brały udział następujące zespoły: UKS „Doliwa” Rozdrażew I (rocznik 2006), Szkoła Podstawowa Mokronos I (rocznik 2007), Szkoła Podstawowa Kobylin, UKS „Doliwa” Rozdrażew II (rocznik 2007), Szkoła Podstawowa Mokronos II (rocznik 2008). Drużyna UKS „Doliwa” Rozdrażew I (rocznik 2006) brała udział w turnieju ale nie była klasyfikowana w końcowym rozliczeniu.
W otwarciu zawodów jak również w ich podsumowaniu udział brał dyrektor szkoły i jednocześnie prezes klubu pan Krzysztof Broda.

Drużyny grały systemem „każdy z każdym” 2 x 8 minut.

Mecze sędziowali sędziowie związkowi panowie Mirosław Broda i Arkadiusz Biernacki. Natomiast obsługę medyczną turnieju zapewnił pan Paweł Piwowar.

Wyniki poszczególnych spotkań były następujące:

• UKS „Doliwa” Rozdrażew I – SP Kobylin (6:4)
  • UKS „Doliwa” Rozdrażew I – UKS „Doliwa” Rozdrażew II (8:1)
  • UKS „Doliwa” Rozdrażew I – SP Mokronos I (9:4)
  • UKS „Doliwa” Rozdrażew I – SP Mokronos II (4:3)
  • SP Kobylin – UKS „Doliwa” Rozdrażew II (13:3)
  • SP Kobylin – SP Mokronos I (5:0)
  • SP Kobylin – SP Mokronos II (11:0)
  • UKS „Doliwa” Rozdrażew II – SP Mokronos I (6:5)
  • UKS „Doliwa” Rozdrażew II – SP Mokronos II (4:2)
  • SP Mokronos I – SP Mokronos II (3:1)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. SP Kobylin
  2. UKS „Doliwa” Rozdrażew II
  3. P Mokronos I
  4. SP Mokronos II

Po zakończeniu turnieju wszystkie zespoły otrzymały z rąk pana Krzysztofa Brody okazałe puchary i pamiątkowe dyplomy, drużyny, które zajęły miejsca I – III otrzymały także medale.
Po konsultacji między opiekunami zespołów wybrano także najlepszą zawodniczkę, strzelczynię i bramkarkę turnieju, które zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami.

Najlepszą zawodniczką turnieju została reprezentantka UKS „Doliwa” Rozdrażew II – Jenifer Brown.

Najlepszą strzelczynią turnieju została reprezentantka SP Kobylin – Amelia Pośpiech.

Najlepszą bramkarką turnieju została reprezentantka SP Mokronos I – Anna Robakowska.

Serdecznie wszystkim zespołom gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

Waldemar Filipiak