Teachers on Malta 馃嚥馃嚬

Pi臋cioro nauczycieli naszej szko艂y podnios艂o swoje kwalifikacje w projekcie Erasmus+ odbywaj膮cym si臋 na Malcie.

Projekt mia艂 na celu upowszechnienie nowoczesnych narz臋dzi w edukacji z wykorzystaniem gier i symulacji oraz stworzenie zespo艂u projektowego prowadz膮cego dzia艂ania w 艣rodowisku mi臋dzynarodowym. 艁膮czy艂 kszta艂cenie umiej臋tno艣ci j臋zykowych i metodycznych. S艂u偶y艂y ku temu liczne zaj臋cia (odbywaj膮ce si臋 wy艂膮cznie w j臋zyku angielskim) prowadzone przez do艣wiadczonych wyk艂adowc贸w z Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady, Malty oraz USA. Podzieleni na grupy brali艣my udzia艂 w dw贸ch kursach: Teaching with games and simulations oraz English language development. Znale藕li艣my tak偶e czas na poznawanie urok贸w Malty, jej kultury, zabytk贸w i kuchni. Spacerowali艣my po Valettcie (stolicy Malty), 艣redniowiecznej Mdinie, kt贸ra stanowi艂a sceneri臋 wielu popularnych film贸w i seriali, m.in. Gladiatora czy Gry o Tron. Zwiedzili艣my tak偶e, posiadaj膮c膮 jedn膮 z najwi臋kszych kopu艂 w Europie, Rotund臋 w Mo艣cie – bazylik臋 zwan膮 ko艣cio艂em cud贸w. Urzek艂o nas r贸wnie偶 pi臋kno klif贸w na wyspie Gozo b臋d膮cej cz臋艣ciow膮 Archipelagu Malta艅skiego.

Zaj臋cia zako艅czy艂y si臋 dniem kulturowym, podczas kt贸rego wszystkie grupy projektowe prezentowa艂y w j臋zyku angielskim wyniki swojej pracy. W tym dniu te偶 wszyscy uczestnicy uczyli si臋 kilku mi臋dzynarodowych ta艅c贸w. W 艣r贸d nich znalaz艂 si臋 C茅ilidh – tradycyjny taniec maj膮cy swoje 藕r贸d艂a w Irlandii i Szkocji.

Wszyscy realizatorzy po dw贸ch tygodniach wyt臋偶onej pracy na zaj臋ciach j臋zykowych i projektowych otrzymali certyfikaty.

Uczestnicy projektu zdobytymi do艣wiadczeniami podziel膮 si臋 z pozosta艂ymi nauczycielami naszej szko艂y.