Teachers on Malta ­čç▓­čç╣

Pi─Öcioro nauczycieli naszej szko┼éy podnios┼éo swoje kwalifikacje w projekcie Erasmus+ odbywaj─ůcym si─Ö na Malcie.

Projekt mia┼é na celu upowszechnienie nowoczesnych narz─Ödzi w edukacji z wykorzystaniem gier i symulacji oraz stworzenie zespo┼éu projektowego prowadz─ůcego dzia┼éania w ┼Ťrodowisku mi─Ödzynarodowym. ┼ü─ůczy┼é kszta┼écenie umiej─Ötno┼Ťci j─Özykowych i metodycznych. S┼éu┼╝y┼éy ku temu liczne zaj─Öcia (odbywaj─ůce si─Ö wy┼é─ůcznie w j─Özyku angielskim) prowadzone przez do┼Ťwiadczonych wyk┼éadowc├│w z Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady, Malty oraz USA. Podzieleni na grupy brali┼Ťmy udzia┼é w dw├│ch kursach: Teaching with games and simulations oraz English language development. Znale┼║li┼Ťmy tak┼╝e czas na poznawanie urok├│w Malty, jej kultury, zabytk├│w i kuchni. Spacerowali┼Ťmy po Valettcie (stolicy Malty), ┼Ťredniowiecznej Mdinie, kt├│ra stanowi┼éa sceneri─Ö wielu popularnych film├│w i seriali, m.in. Gladiatora czy Gry o Tron. Zwiedzili┼Ťmy tak┼╝e, posiadaj─ůc─ů jedn─ů z najwi─Ökszych kopu┼é w Europie, Rotund─Ö w Mo┼Ťcie – bazylik─Ö zwan─ů ko┼Ťcio┼éem cud├│w. Urzek┼éo nas r├│wnie┼╝ pi─Ökno klif├│w na wyspie Gozo b─Öd─ůcej cz─Ö┼Ťciow─ů Archipelagu Malta┼äskiego.

Zaj─Öcia zako┼äczy┼éy si─Ö dniem kulturowym, podczas kt├│rego wszystkie grupy projektowe prezentowa┼éy w j─Özyku angielskim wyniki swojej pracy. W tym dniu te┼╝ wszyscy uczestnicy uczyli si─Ö kilku mi─Ödzynarodowych ta┼äc├│w. W ┼Ťr├│d nich znalaz┼é si─Ö C├ęilidh – tradycyjny taniec maj─ůcy swoje ┼║r├│d┼éa w Irlandii i Szkocji.

Wszyscy realizatorzy po dw├│ch tygodniach wyt─Ö┼╝onej pracy na zaj─Öciach j─Özykowych i projektowych otrzymali certyfikaty.

Uczestnicy projektu zdobytymi do┼Ťwiadczeniami podziel─ů si─Ö z pozosta┼éymi nauczycielami naszej szko┼éy.