Szkolny i gminny konkurs recytatorski uczniów klas I-III

W czwartek 28 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. Do konkursu zgłosiło się 11 uczennic, które prezentowały dowolny utwór poetycki. Recytatorkom przysłuchiwało się Jury w składzie: pani Anna Broda i pani Marzena Frankiewicz. Z pośród wszystkich uczennic jury musiało dokonać wyboru dwóch najlepszych laureatów. Nie było to łatwe zadanie, gdyż uczestniczki reprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności. Decyzją jury pierwsze miejsce otrzymała Zofia Kozłowska, drugie miejsce – Ewa Maryniak a wyróżnienie przyznano Anastazji Krawczyk.

Następnego dnia, w piątek 29 listopada Zosia i Ewa reprezentowały naszą szkołę w XIX Gminnym Konkursie Recytatorskim w Dzielicach, gdzie wraz z uczniami z innych szkół walczyły o tytuł Małego czarodzieja słowa. Udało się to Ewie Maryniak, która otrzymała wyżej wymieniony tytuł i słynną czapkę czarodzieja. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Ewy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu w Dzielicach, gdyż wszystkie osoby biorące w nim udział będą mogły startować w półfinale wojewódzkiego konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych w Poznaniu.

Romualda Chrobot