Święto Ziemniaka

Zbliża się jesień, a więc czas wykopów. Podobnie jak w minionym roku, tak i w tym obchodziliśmy Święto Ziemniaka.

22 września uczniowie klas I-III zgromadzili się na hali sportowej. Najpierw wysłuchali bajki o pieczonych kartofelkach. Następnie odbył się quiz zagadkowy poszerzający wiedzę o ziemniakach. Dzieci prześcigały się w udzielaniu odpowiedzi. Jednak największe emocje towarzyszyły uczniom podczas zawodów ziemniaczanych w takich konkurencjach jak: „sadzenie” ziemniaków, slalom z pyrką, bieg z kartoflem na kopyści, „przekładaniec” nad głowami, zbieranie ziemniaków.
Do wspólnej zabawy dołączyły młodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych, które w tym dniu obchodziły również swoje święto – Dzień Przedszkolaka.

Dodatkową atrakcją było dekorowanie zwoju papieru kolorowymi, ziemniaczanymi stempelkami, które dzieci wykonały samodzielnie.

Obchodom Dnia Ziemniaka towarzyszyła wystawka „Ziemniaka – Dziwaka”. Zgromadzone na korytarzu szkolnym okazy cudacznych ziemniaków, ziemniaków „olbrzymów” i ziemniaczanych stworków można podziwiać jeszcze przez najbliższe dni.

Z pewnością wszyscy długo będą pamiętać tak miło spędzony dzień.