Święto Ziemniaka

24 września uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne obchodziły Święto Ziemniaka.

Z tej okazji, jak każdego roku, zorganizowano Wystawkę Ziemniaka Dziwaka. Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców, prześcigając się w pomysłach, wykonały ziemniaczane stworki, które mogliśmy podziwiać na szkolnym korytarzu.

Każda klasa na swój sposób uczciła ten dzień. Trzecioklasiści zorganizowali zawody sportowe z wykorzystaniem nietypowych przyborów – oczywiście ziemniaków. W innych klasach odbyły się gry i zabawy, np. konkursy ziemniaczane (w tym na najdłuższą obierkę) albo poszukiwanie w terenie króla Kartofelka, którego porwał zły czarownik lub też układanie literek z zimniaków. Nie zabrakło również ziemniaczanych potraw przyrządzonych przez rodziców.

Miło i przyjemnie spędziliśmy ten dzień, o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia.