Święto Ziemniaka

Nie tylko przedszkolaki obchodziły 23 września Dzień Ziemniaka. Również klasy I-III świętowały wspólnie i w klasach. Jak co roku Mały Samorząd zorganizował wystawkę „Ziemniaka – Dziwaka”, by uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami manualnymi. Samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonali mnóstwo ciekawych ziemniaczanych stworków, a inwencja twórcza dzieciaków przeszła najśmielsze oczekiwania. Największą atrakcją dnia było nietypowe śniadanie składające się tylko i wyłącznie z kartoflanych dań. Do pracy włączyli się rodzice przygotowując swoim pociechom przeróżne smakołyki, np. kuleczki ziemniaczane, frytki na zdrowo, sałatki, pyrki z gzikiem, a nawet ziemniaczane babeczki. Wiele radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy i konkursy na boisku szkolnym. W programie były rzuty do celu, zgadywanki, przetaczanie kartofli przez tunel, układanie symbolicznych buziek . Jeszcze inne atrakcje miały miejsce osobno w klasach. Sprzyjała tym wszystkim przedsięwzięciom wspaniała, słoneczna pogoda. Z pewności ten dzień będzie należał do udanych.