Święto Pieśni (wideo)

Piękna, Dumna, Niepodległa – pod takim hasłem zgromadziliśmy się naszej hali sportowej, aby jak co roku wierszem i piosenką uczcić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasze Święto Pieśni jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie wspaniałych utworów muzycznych, które towarzyszyły Polakom przez wiele lat burzliwych dziejów naszej ojczyzny. Nasze przedszkolaki i najmłodsi uczniowie przygotowali bardzo radosne utwory o pięknie naszej ojczyzny i od razu zostaliśmy wprowadzeni w dobry nastrój. Klasy drugie wraz z klasa trzecią zachwyciły nas pięknym wykonaniem czterozwrotkowego utworu „Idą leśni”. Na wojskową nutę zaśpiewały klasy czwarte i piąte. „Szara piechota” i „Marsz pierwszej Kadrowej” został przez nich wykonany perfekcyjnie! Starsze klasy zaprezentowały się w pięknych, wzruszających utworach pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” i „Pytasz mnie”. Podniosłego nastroju naszego Święta Pieśni dopełniły wiersze recytowane przez Pawła Jagłę i Monikę Kaźmierczak, a na sam koniec uroczystości wystąpili oczywiście nauczyciele. Tym razem nauczyciele wykonali utwór: „Ułani, ułani malowane dzieci”. Nasza Piękna, Dumna i Niepodległa Ojczyzna na pewno wybrzmiała w tych wszystkich nutach, wierszach, w naszej dumie i naszym gromkim, radosnym śpiewie.

Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie.

Ilona Krysztofowicz-Król