Święto Pieśni 2022

„Trudne drogi ku wolności”- to hasło tegorocznego Święta Pieśni, którym uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po dwuletniej przerwie mieliśmy wspaniałą okazję wrócić do patriotycznych pieśni i wojskowych piosenek, poznać ich historię i wysłuchać ich w wykonaniu naszych uczniów, przedszkolaków i nauczycieli. Nasi najmłodsi wykonawcy pięknie zaprezentowali się w piosence „Taki kraj”. Uczniowie klas 1-3 z wielkim zaangażowaniem wykonali utwory: „Serce w plecaku”, „Bo w piechocie fajnie jest” i „Wojenko, wojenko”, a starsi uczniowie przygotowali na nasze święto m.in. „Pierwszą brygadę”, „Przybyli ułani pod okienko” i pieśń legionową „Szara piechota”. Nauczyciele wykonali tym razem utwór Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce”.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie tegorocznego Święta Pieśni.

Ilona Krysztofowicz-Król