Światowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji „Światowego Dnia Postaci z Bajek” ( 5.11.2018r.) KRASNALE i SÓWKI miały za zadanie przyniesć do przedszkola swoją ulubioną bajeczkę. Bajek było tyle, że były czytane przez kilka dni. W grupach powstały kąciki czytelnicze z książeczkami dzieci.
W„Światowym Dniu Postaci z Bajek” dzieci musiały wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki oraz zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Urządziliśmy sobie także seans bajkowy przy czym smacznie zajadaliśmy popcorn ( jak w prawdziwym kinie).

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.