Spotkanie z wnuczką kierownika Pielarskiego

Kontynuacją spotkania z rodziną dawnego kierownika szkoły Wacława Pielarskiego było spotkanie z kolejną wnuczką p. Anną (córką Wacławy Pielarskiej) , prawnuczką Agnieszką i praprawnukami odbyte w Szkole Filialnej w Dzielicach 8 sierpnia 2022 r. Goście przybyli z Wrocławia i spotkali się z pracownikami szkoły, panią Sołtys Danutą Kołodziej oraz mieszkankami Dzielic, które za czasów kierownika Pielarskiego były uczennicami. Na spotkaniu obecna była także dzielicka poetka ludowa p. Maria Bieganek. Spotkanie odbyło się przy kawie i ciasteczkach. Dawne uczennice ze wzruszeniem wspominały dawnego Nauczyciela jako człowieka wyróżniającego się kulturą osobistą, wiedzą, pasją i wielką dobrodusznością. Pani Barbara Kołodziej – Kulas zaprezentowała swój pamiętnik z lat szkolnych (założony w 1957 r). Wpisy kierownika Pielarskiego , nauczycieli i rówieśników wywołały wiele wzruszających wspomnień. Nie zabrakło śmiesznych anegdot i żartów związanych z życiem w dawnej szkole. Wnuczka byłego kierownika wspominała pobyt u Dziadka z szacunkiem i podziwem. Nie zabrakło z Jej strony poczucia dumy z pokrewieństwa i wdzięczności dla starań pracowników szkoły o pielęgnowanie pamięci.