Spotkanie z policjantem

12 września dzieci z oddziałów przedszkolnych „Krasnale” i „Sówki” wraz z uczniami klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z policjantem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego, omówił znaczenie wybranych znaków drogowych oraz wytłumaczył, jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wśród wielu ochotników znalazły się odważne przedszkolaki, które zademonstrowały innym, jak należy rozglądać się przed przejściem przez jezdnię oraz jak należy odczytywać sygnalizator świetlny dla pieszych i pojazdów. W końcowym quizie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i znajomości numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski, dzięki którym będą bezpieczniejsze i bardziej widoczne na drodze. Spotkanie z policjantem było współorganizowane i sponsorowane przez Urząd Gminy w Rozdrażewie oraz Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie.