Spotkanie z pisarzem

Łukasz Wierzbicki – pisarz, podróżnik, redaktor. Autor popularnych książek dla dzieci, w których w przystępnej powieściowej formie przedstawia prawdziwe historie polskich podróżników i postaci historycznych. Spod jego pióra wyszły między innymi: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Machiną przez Chiny”, „Drzewo. Mity słowiańskie” oraz „Ocean to pikuś” o Aleksandrze Dobie.

9 grudnia gościliśmy Pana Łukasza Wierzbickiego w murach naszej szkoły. Organizatorem spotkania autorskiego była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie, natomiast jego uczestnikami uczniowie klas II i III. Na spotkaniu pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział  o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Zabrał słuchaczy w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent i powtórzył ten wyczyn jeszcze dwa razy. Te nadludzkie wyczyny dowiodły całemu światu, że dla marzycieli nie ma żadnych granic – ani geograficznych, ani metrykalnych! Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji i realizowania własnych marzeń.

Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa,  a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność. Pod koniec spotkania pisarz odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania i rozdawał autografy.