Spotkanie z Panią Policjantką

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów w edukacji, dlatego 21 października zorganizowano w naszej szkole zajęcia związane z przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W tym celu zaprosiliśmy do naszej szkoły panią asp. Paulinę Potarzycką, która w sposób profesjonalny wytłumaczyła dzieciom konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom zasady zachowania się wobec obcych oraz wiele innych zdarzeń, w których trzeba zachować ostrożność. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania naszego gościa. Policjantka przybliżyła dzieciom, na czym polega jej praca oraz zaznaczyła, że nie należy bać się Policji, ponieważ Policja jest po to, żeby służyć i pomagać ludziom.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały odblaski i kolorowe obrazki. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy pani asp. Paulinie Potarzyckiej za wspaniałą współpracę i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez naszych wychowanków na temat ruchu drogowego oraz wykazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci.