Spotkanie z leśniczym

8 października odwiedzili naszą szkołę specjalni goście. Pan Damian Janicki, podleśniczy z Nadleśnictwa Krotoszyn wraz ze stażystką przeprowadzili wśród dzieci przedszkolnych i uczniów klas I – III zajęcia o tematyce przyrodniczej (zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach). Goście opowiadali słuchaczom o zmianach zachodzących w lesie jesienią, o tym, jak rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimy. Starsze dzieci poszerzyły sobie wiedzę o warstwach lasu i ich mieszkańcach. Lekcja wzbogacona została okazami fauny i flory. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, dzielili się spostrzeżeniami i zadawali pytania. Największym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione eksponaty wypchanych zwierząt oraz las w miniaturze składający się z fragmentów drzew, krzewów i roślin zielnych.W spotkaniu nie mogło również zabraknąć zagadnień, chyba najbardziej istotnych dla młodego pokolenia, dotyczących poszanowania przyrody i ochrony środowiska. Na koniec serdecznie podziękowano zaproszonym gościom wręczając drobne upominki. Sądząc po reakcji, zajęcia podobały się dzieciom.