Słoneczny Dzień Chłopaka w Pleszewie

Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie klas II gimnazjum postanowili świętować Dzień Chłopaka podczas wycieczki. Wszyscy jak jeden mąż udali się zatem w słoneczny październikowy poniedziałek do niedalekiego Pleszewa, bo nie tylko to co odległe jest ciekawe.

Skierowaliśmy zatem swe kroki w stronę piekarni Państwa Vogtów, by wziąć udział w warsztatach wypiekania chleba. Każdy miał okazję wykonać bułkę według własnego pomysłu, poznać proces powstawania pieczywa, urządzenia wykorzystywane w piekarniach i cukierniach oraz obejrzeć muzeum z niezwykle ciekawymi eksponatami, których większości dziś nawet nie rozpoznajemy. Brawami młodzież podziękowała właścicielowi firmy, który już w siódmym pokoleniu kontynuuje dzieło przodków. Pan Tomasz mówił bowiem o swojej pracy z wielką pasją i zachęcał uczniów do nauki, zaangażowania w to, co robią, szukania zawodu, który nie tylko będzie źródłem pieniędzy, ale przede wszystkim przyjemnością. Zgodnie uznaliśmy to spotkanie za cenne w kontekście wyborów dalszych dróg kształcenia, które wkrótce przed naszymi gimnazjalistami.

Po zajęciach młodzież z dziecięcą wręcz energią oddała się zabawie w Ogródku Jordanowskim, by następnie obejrzeć film „Tarapaty” w Kinie Hel. Ta momentami intrygująca opowieść o młodzieńczej przyjaźni i determinacji w świecie zapracowanych dorosłych wprowadziła nas w dobry nastrój. A po obiedzie z pizzą i kebabem w rozmiarach XXL w rolach głównych myśleliśmy już tylko o powrocie do domów.

Miło spędziliśmy ten czas, bo w naszej grupie zawsze jest wesoło…

Anna Broda
Hanna Wierzowiecka