„Śladami Bany”

W środę 22 czerwca uczniowie klasy 7b wraz z nauczycielkami Hanną Kowalską i Edytą Głód udali się na wycieczkę rowerową do Krotoszyna, by stamtąd uczestniczyć w rajdzie pt. „Śladami Bany”. Impreza organizowana była przez Powiat Krotoszyński, Gminę Rozdrażew, Miasto i Gminę Krotoszyn, Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oraz Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. Jej uczestnikami byli przedstawicie organizatorów, uczniowie z pobliskich szkół oraz miłośnicy dwukołowców, łącznie około 70 osób w różnym wieku.

Celem rajdu była inauguracja nowo wybudowanej ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi z Krotoszyna do Rozdrażewa, promocja zrównoważonego transportu w powiecie krotoszyńskim, propagowanie czynnych form wypoczynku oraz zapoznanie się z historią krotoszyńsko – pleszewskiej wąskotorówki, na trasie której została wybudowana ścieżka. Rowerowe wojaże zakończone zostały na „Grzybku” przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rozdrażewie, gdzie wysłuchane były wąskotorowe ciekawostki oraz informacje dotyczące budowy i finansowania nowo powstałej inwestycji. Na koniec organizatorzy przeprowadzili konkurs z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz z dziejów dawnej kolejki wąskotorowej, w którym nasze uczennice Amelia Kubelec i Elżbieta Zagrodnicka zajęły I miejsce. Nagrodę otrzymali również Wiktor Kowal i Kacper Dąbrowski, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji.

Wszyscy uczestnicy rajdu wykazali duże zadowolenie z powstania nowej infrastruktury, dzięki której można wykorzystać komunikację ograniczającą emisję zanieczyszczeń do środowiska oraz wyrazili nadzieję na budowę kolejnych ścieżek rowerowych w granicach naszego powiatu i nie tylko.

« 1 z 2 »