Rozstrzygnięcie powiatowych konkursów plastycznych

18 kwietnia 2026 roku, na terenie Strzelnicy Myśliwskiej „Trap” w Krotoszynie, odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji programu pn. „Chronimy Zwierzynę Drobną”.

Współorganizatorami tegorocznej edycji byli: Powiat Krotoszyński, Zarządy 10 Kół Łowieckich działających na terenie powiatu, Nadleśnictwo Krotoszyn oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Kaliszu.

Wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych na terenie strzelnicy. Bogaty program edukacyjny prowadzili leśnicy z Nadleśnictwa Krotoszyn, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Spośród prawie 500 prac, wyróżniono 25 laureatów, których małe dzieła sztuki nawiązywały do tegorocznego tematu przewodniego: „Mój Przyjaciel Nietoperz”. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jan Panek z grupy „Sówki” oraz Gabriela Jaśniak z klasy VIIa.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w ostatnim czasie było wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pn. „OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru”.

Etap powiatowy, którego organizatorem był Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, został rozstrzygnięty dnia 26 stycznia 2026 r. w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie.

Na podium nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły:

II kategoria (klasy I – IV) Fabian Bielawny klasa IIb– III miejsce
III kategoria (klasy V – VIII) Tobiasz Kryś klasa VIa – III miejsce

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!