W hołdzie powstańcom wielkopolskim

W hołdzie powstańcom wielkopolskim

W wyjątkowy, ważny dla wszystkich Wielkopolan dzień – 27 grudnia 2018 roku – dokładnie w setną rocznicę wybuchu „naszego” powstania, 20 uczniów klas ósmych wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Poznania. Wyjazd został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie...

Przedszkolacy poznają historię naszej małej ojczyzny

Przedszkolacy poznają historię naszej małej ojczyzny

30 listopada na pamiątkę stu lat odzyskania przez Polskę Niepodległości i nadchodzącej setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Rozdrażewie zasadziły drzewo (dąb szypułkowaty). W tym celu zaprosiły do przedszkola pana podleśniczego Damiana Janickiego....

Zaglądamy do literackiej kuchni…

Zaglądamy do literackiej kuchni…

Uczniowie klas szóstych mieli niecodzienną okazję dowiedzieć się jak powstają książki podczas spotkania z poznańską pisarką Magdaleną Podbylską, które odbyło się w naszej szkole 29 listopada. Nasz gość jest autorką popularnych książek dla dzieci i młodzieży, w tym wydanej ostatnio,...

„A TO POLSKA WŁAŚNIE”…

„A TO POLSKA WŁAŚNIE”…

…te oto słowa z „Wesela” stanowiły myśl przewodnią programu, którym 9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel rozpoczęło przekazanie Izbie Regionalnej Ziemi Rozdrażewskiej przez prezesa Bractwa Kurkowego w Rozdrażewie – pana...

Drzewo Wolności

Drzewo Wolności

W związku ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zuchy z działającej przy Szkole Podstawowej 101 Gromady Zuchowej „Tropiciele Marzeń” zasadziły „Drzewo Wolności”. Odsłonięta została również pamiątkowa tablica. Mamy nadzieję, że drzewo to będzie rosło w tym miejscu przez co najmniej...

W narodowym tonie

W narodowym tonie

Środowy poranek 17 października upłynął uczniom szkoły w Rozdrażewie na przyjemnej lekcji, którą poprowadzili dla nas filharmonicy z Kalisza. Tym razem spotkanie koncentrowało się wokół hasła „W narodowym tonie”, a wszystko za sprawą przypadającej za miesiąc 100 rocznicy odzyskania Niepodległości....

Na torach historii

Na torach historii

Para – buch! Koła – w ruch! Te słowa z popularnego wiersza Tuwima powtarzało pewnie wielu z nas patrząc na ruszającą w drogę lokomotywę właśnie. Ale po kolei… Prawie setka uczniów naszej szkoły – z klas VI, VII i VIII...

Do Hymnu! (wideo)

Do Hymnu! (wideo)

W środę 26 września odbyło się przesłuchanie naszej szkoły do ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu!”. Jest on organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu rządowego NIEPODLEGŁA. Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu przez...