A to Polska właśnie

„A to Polska właśnie”- pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieśni. Jest to dla nas okazja, aby uczcić wierszem, a przede wszystkim piosenką kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Każda klasa zaprezentowała się śpiewając piękne pieśni patriotyczne, żołnierskie...

Chwała bohaterom – w kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Chwała bohaterom – w kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Dzięki wypożyczeniu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć wystawę POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919. Pierwsze wystawiennicze plansze opisują niewypowiedzianą „Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy” jaką Wielkopolanie toczyli z zaborcą w ciągu całego XIX wieku. Ekspozycja następnie w...

Narodowe Święto Niepodległości 2023

Zdjęcia z wydarzenia zostały wykonane aparatem fotograficznym Canon PowerShot G7 XZ, którego zakup sfinansowano w ramach programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

My pamiętamy!

My pamiętamy!

W wigilię  dnia Wszystkich Świętych członkowie Koła Historycznego wraz z opiekunem udali się na cmentarz parafialny w Rozdrażewie aby zapalić Znicze Pamięci. W ten symboliczny sposób – zapalając znicze, modlitwą i chwilą zadumy – oddaliśmy hołd i przywołaliśmy pamięć o...

Pamiętamy!

Pamiętamy!

„Polska doznała bezprecedensowych strat. Strat osobowych – ze strony Niemiec to jest 5 mln 200 tys. ofiar – ale także strat we wszystkich innych dziedzinach życia. Zostaliśmy pozbawieni szans rozwojowych na wiele lat. Nie powstało i nigdy już nie powstanie...

Święto Pieśni 2022

Święto Pieśni 2022

„Trudne drogi ku wolności”- to hasło tegorocznego Święta Pieśni, którym uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po dwuletniej przerwie mieliśmy wspaniałą okazję wrócić do patriotycznych pieśni i wojskowych piosenek, poznać ich historię i wysłuchać ich w wykonaniu naszych uczniów,...

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

„Jesteśmy stąd, tu nasze gniazda” – pod takim hasłem obchodzono w SP w Rozdrażewie 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 12 listopada odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie klas VIIb i VIII zaprezentowali część artystyczną z okazji Narodowego Święta...