Przygotowani – wkrótce wyruszą…

Działania przygotowawcze do realizacji projektu „Dracula and witches…” zostały zakończone!

Odbywały się one w kilku blokach tematycznych: językowym, informatycznym, tanecznym, kulturowym oraz „na walizkach”. Podczas wielu godzin zajęć gromadziliśmy i przetwarzaliśmy informacje o naszej szkole oraz – o czym wspominaliśmy wcześniej – spalonych w Rozdrażewie czarownicach i lokalnych okrutnikach. Wykorzystując je, stworzyliśmy prezentacje multimedialne, które zostały następnie przetłumaczone na język angielski. Wiele nam dały spotkania, podczas których ćwiczyliśmy, jak ciekawie przedstawić to, co zrobiliśmy. Mnóstwo frajdy mieliśmy podczas zajęć tanecznych. Choć taniec nie wszystkim realizatorom projektu „w duszy gra”, do belgijki nikogo nie trzeba było zachęcać. A i taniec czarownic zapowiada się całkiem, całkiem (choć choreografia była dla nas wyzwaniem). Jesteśmy też przygotowani do relacjonowania naszych działań. Nauczyliśmy się bowiem, jak robić dobre zdjęcia, pisać krótkie sprawozdania. Sporo czasu zajęło przygotowanie strojów do tańca, który ma nam pomóc wywołać Draculę. Ale było warto – trochę charakteryzacji i plany na pewno zrealizujemy. Cóż… Zaczynamy się pakować (a dzięki zajęciom „na walizkach” wiemy, o czym nie wolno zapomnieć).

Życzcie nam szerokiej drogi!