Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

26 listopada w grupie KRASNALE odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła Pani Edyta Głód. Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. utraty przytomności lub zakrztuszenia się. Przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Bardzo dziękujemy Pani Edycie Głód za przeprowadzone w sposób profesjonalny zajęcia co sprawiło, że każdy przedszkolak chętnie brał w nich udział. Niebawem Pani Edyta odwiedzi także grupę SÓWEK, aby również im udzielić informacji, jak należy pomóc osobie poszkodowanej.