Projekt realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej.

Głównym celem projektu jest wdrożenie w szkołach programów rozwojowych w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych internetową platformą edukacyjną.

Rezultatem będzie przyłączenie naszej szkoły do Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego czyli sieci połączonych ze sobą szkół, głównie poprzez wykorzystywane w nauczaniu technologie informacyjne i komunikacyjne (TIK).

Szkoła została wyposażona w oprogramowanie, sprzęt, urządzenia i instalacje (tablica interaktywna, laptopy, tablety, serwer, sieć Wi-Fi), które będą stanowić narzędzie do tworzenia tzw. Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego. Pracownicy naukowi UAM przeprowadzą serię wykładów na zasadzie telekonferencji, w których będą uczestniczyli nasi uczniowie.